INSTYTUT

Godło narodowe
INSTYTUT FILOLOGII GERMAŃSKIEJ UŁ

Indywidualne profilowanie

Nie wiesz jeszcze, czy chcesz studiować germanistykę, anglistykę czy może romanistykę? To świetnie się składa, bo u nas da się połączyć te kierunki w ramach jednych studiów.

Nowoczesna infrastruktura

Studia w Instytucie Filologii Germańskiej UŁ to nie tylko kompetentna kadra dydaktyczna, ale również nowoczesna infrastruktura.

Wyjątkowa kadra

Wiesz, co jest jeszcze ważniejsze od wspaniałego budynku? Ludzie! Mamy fantastyczną kadrę z dużym doświadczeniem dydaktycznym i szerokimi horyzontami naukowymi.

Jedne studia – dwa dyplomy

Decydując się na kierunek studia polsko-niemieckie, masz niepowtarzalną szansę uzyskać dyplomy dwóch uczelni w ramach jednego kierunku studiów! Wszystko dzięki naszej współpracy międzynarodowej z Uniwersytetem w Ratyzbonie.

Stypendia zagraniczne

Nikt nie wyobraża sobie skutecznej nauki języka obcego bez przynajmniej jednego semestru spędzonego w kraju, w którym tym językiem będzie się posługiwał. Taki pobyt jest dla każdego przyszłego filologa bezcenny.

Atrakcyjna lokalizacja

Budynek Wydziału Filologicznego UŁ znajduje się w centrum miasta, w samym sercu kampusu akademickiego, niespełna 2 km od Dworca Łódź Fabryczna.