Konferencja naukowa „Jedność w różnorodności – wszyscy możemy być dobrzy”

Date 2022-Apr-8
Time 08.04.2022
Location Łódź, ul. Pomorska 171/173

Koło Germanistów UŁ Mehr Licht ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową pt. „ Jedność w różnorodności – wszyscy możemy być dobrzy”.

Celem konferencji jest przedstawienie różnorodnych tematów z zakresu humanistyki, które oddałyby zainteresowania studentów i doktorantów, a także przyczyniłyby się do poszerzenia ich rozwoju badawczo-naukowego. Podczas konferencji uczestnicy zaprezentują tematy, które obejmują dział lingwistyczny, literaturo – i kulturoznawczy oraz historyczno-socjologiczny.

Patronem konferencji ustanowionej przez koło naukowe Mehr Licht został wybitny szwedzki badacz Sven Lindqvist – autor ponadczasowej analizy „Wytępić całe to bydło”. Dzięki temu połączeniu chcemy dowieść, że mimo różnic i odmienności, łączy nas nauka.

Konferencja odbędzie się 8 kwietnia 2022 roku w piątek, w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, przy ulicy Pomorskiej 171/173.

Abstrakty zbieramy do 25 marca 2022 (długość ok 200 słów). Należy je przesłać na adres: mehrlicht@filologia.uni.lodz.pl

Kierownicy merytoryczni konferencji:
dr Agnieszka Stawikowska-Marcinkowska