Dlaczego warto?

Witaj droga Kandydatko/drogi Kandydacie,

to świetnie, że tu zaglądasz i chcesz dowiedzieć się jak najwięcej, zanim podejmiesz jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu. Pozwól zatem, że pokażemy Ci w kilku punktach, dlaczego warto do nas przyjść i rozpocząć studia właśnie tutaj:

Po pierwsze stawiamy już od dawna na indywidualne profilowanie Twoich zainteresowań. Nie wiesz jeszcze, czy chcesz studiować germanistykę, anglistykę czy może romanistykę? To świetnie się składa, bo u nas da się połączyć te kierunki w ramach jednych studiów. A co powiesz na Dziennikarstwo Międzynarodowe z Germanistyką. A może Studia Polsko-Niemieckie. Wyliczać możemy jeszcze długo, ale jedno jest pewne: Dajemy jedyną w swoim rodzaju możliwość łączenia germanistyki z innymi kierunkami. Najlepiej zajrzyj tutaj i znajdź coś odpowiedniego dla siebie.

Po drugie możesz zdecydować się na jeden z naszych innowacyjnych kierunków, które spotkały się z ciepłym przyjęciem ekspertów i pracodawców. Sprawdź tutaj, co mają do zaoferowania Lingwistyka dla Biznesu i Niemcoznawstwo.

Po trzecie spójrz gdzie będziesz spędzać wiele czasu prawie każdego dnia. W naszym nowoczesnym i funkcjonalnym budynku studiowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. A jeszcze lepiej zrobisz, kiedy odwiedzisz nas ze swoją klasą i zobaczysz na własne oczy, gdzie możesz studiować i co się u nas dzieje.

Po czwarte: wiesz, co jest jeszcze ważniejsze od wspaniałego budynku? Ludzie! Mamy fantastyczną kadrę z dużym doświadczeniem dydaktycznym i szerokimi horyzontami naukowymi. Większość zajęć językowych prowadzona jest przez osoby posiadające licencje egzaminatorów Goethe Institut lub przez niemieckojęzycznych „Muttersprachlerów”. Zajęcia seminaryjne i specjalizacyjne prowadzą natomiast wybitni naukowcy z charyzmatycznym podejściem. Sprawdź, kto u nas czego uczy i w jakim zakresie prowadzi swoje badania naukowe.

Po piąte: stypendia zagraniczne. Nikt przecież nie wyobraża sobie skutecznej nauki języka obcego bez przynajmniej jednego semestru spędzonego w kraju, w którym tym językiem będzie się posługiwał. Taki pobyt jest dla każdego przyszłego filologa bezcenny. Zobacz bogatą listę naszych uczelni partnerskich w ramach umów stypendialnych Erasmus+ oraz zapoznaj się z możliwościami ubiegania się o stypendium DAAD.

Po szóste wypróbujesz, co już umiesz. W ramach studiów czekają na ciebie praktyki zawodowe lub nauczycielskie w zależności od specjalizacji, na której będziesz się znajdować. Dzięki nim wejdziesz pewniej w przyszłe życie zawodowe.

Po siódme: dzieje się! Jako student/-ka możesz zapisać się do Koła Naukowego Germanistów „Mehr Licht” i samemu spróbować swoich sił w zmaganiach naukowych i innowacyjnych projektach badawczych. Możesz wziąć również udział w spotkaniach z autorami literatury niemieckojęzycznej i posłuchać ich własnych dzieł w oryginalnej interpretacji. A może wolisz spotkać się z ludźmi biznesu na warsztatach przeznaczonych dla filologów.

A najlepiej przekonaj się o tym wszystkim sam i dołącz do grona studentów łódzkiej germanistyki. Czekamy na Ciebie!

Aktualności

Kontakt

90-236 Łódź
ul. Pomorska 171/173
pokój 4.101 (poziom 4)

Godziny otwarcia dla studentów:
Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00

Sekretariat prowadzi:
mgr Aleksandra Misiała
tel. (042) 665 54 22

PL

DE