Dotacje DAAD na podróże grupowe do Niemiec - spotkanie informacyjne

W związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o stypendia DAAD informujemy o możliwości finansowania przez DAAD studenckich podróży grupowych do Niemiec. Podróż taka może trwać od 10 do 12 dni, a udział w niej wziąć może od 10 do 15 studentów/-tek wraz z opiekunem akademickim. Wysokość dofinansowania na ten moment wynosi 50 euro na dzień podróży dla każdego uczestnika.

Terminy składania dokumentów na dotacje mają miejsce 3 razy do roku:
•    1 listopada: na podróże od 1 marca
•    1 lutego: na podróże od 1 czerwca
•    1 maja: na podróże od 1 września - najbliższy

Ważne jest, aby w podróż była wplanowana wizyta na dwóch niemieckich uczelniach oraz aby plan podróży był bardziej akademicki, niż turystyczny, jeśli chodzi o tematykę i aktywności. Jest to świetna okazja dla studentów do poszerzenia horyzontów i poznania niemieckich uczelni.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu informacyjnym online, planowanym na środę, 27.03.2024, o godz. 18:00.

Ważne linki:
Link do spotkania informacyjnego - Dotacje na podróże grupowe do Niemiec dla grup studenckich DAAD
Dotacje na podróże grupowe do Niemiec dla grup studenckich - DAAD Polska